Strona główna » Katedra Ekonomiki Przedsiębiorstw
Egzaminy i zaliczenia

dr Alicja Antonowicz
  • Partnerstwo i współpraca w biznesie [ćw]
  • gr.: S23-51
    Wtorek 26.05.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 221
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S23-52
    Wtorek 26.05.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 221
    Z
    termin pierwszy

  • Podstawy nauki o przedsiębiorstwie [ćw]
  • gr.: S13-01
    Środa 03.06.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala 221
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S13-02
    Środa 03.06.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala 221
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S13-03
    Środa 03.06.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala 221
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S13-04
    Środa 03.06.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala 221
    Z
    termin pierwszy

dr Mariusz Chmielewski
  • Ekonomika przedsiębiorstw [w]
  • gr.: N23-51
    Sobota 30.05.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-306
    E
    termin pierwszy

    gr.: S23-51
    Czwartek 04.06.2020
    godz.: 08.00-09.30
    sala WZ-307
    E
    termin pierwszy

    gr.: S23-52
    Czwartek 04.06.2020
    godz.: 08.00-09.30
    sala WZ-307
    E
    termin pierwszy

  • Pochodne instrumenty finansowe [w]
  • gr.: S53-31
    Czwartek 28.05.2020
    godz.: 09.45-11.15
    sala WZ-213
    E
    termin pierwszy

  • Zarządzanie produkcją [w]
  • gr.: S33-51
    Czwartek 28.05.2020
    godz.: 13.30-15.00
    sala WZ-304
    E
    termin pierwszy

  • Zarządzanie ryzykiem [ćw]
  • gr.: S33-25
    Czwartek 28.05.2020
    godz.: 11.30-13.00
    sala A-321
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S33-31
    Czwartek 04.06.2020
    godz.: 13.30-15.00
    sala WZ-206
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S33-51
    Czwartek 04.06.2020
    godz.: 11.30-13.00
    sala WZ-303
    Z
    termin pierwszy

  • Zarządzanie ryzykiem II [ćw]
  • gr.: S43-31
    Czwartek 04.06.2020
    godz.: 09.45-11.15
    sala WZ-303
    Z
    termin pierwszy

dr Marzenna Czerwińska
  • Otoczenie biznesu [w]
  • gr.: S23-51
    Wtorek 26.05.2020
    godz.: 08.00-08.45
    sala A-321
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S23-52
    Wtorek 26.05.2020
    godz.: 08.00-08.45
    sala A-321
    Z
    termin pierwszy

  • Seminarium magisterskie [sem]
  • gr.: S53-31
    Środa 27.05.2020
    godz.: 08.00-08.45
    sala 221
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N43-31
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 08.00-08.45
    sala 221
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N43-32
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 08.00-08.45
    sala 221
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N53-31
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 221
    Z
    termin pierwszy

dr inż. Ewa Malinowska
  • Seminarium magisterskie [sem]
  • gr.: S53-31
    Środa 03.06.2020
    godz.: 11.30-13.00
    sala p-009
    Z
    termin pierwszy

  • Certyfikowany auditor zarządzania bezpieczeństwem pracy [lab]
  • gr.: S43-31
    Piątek 05.06.2020
    godz.: 15.15-16.45
    sala 09 sala1
    Z
    termin pierwszy

  • Jakość żywności i żywienia [w, WDW]
  • gr.: WDW
    Środa 03.06.2020
    godz.: 09.45-11.15
    sala WZ-311
    Z
    termin pierwszy

dr Renata Płoska
  • Seminarium magisterskie [sem]
  • gr.: N43-31
    Sobota 23.05.2020
    godz.: 13.30-15.00
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N43-32
    Sobota 23.05.2020
    godz.: 13.30-15.00
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S53-31
    Środa 27.05.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

  • Etyka w biznesie [w]
  • gr.: N51-05
    Sobota 23.05.2020
    godz.: 08.45-09.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N51-15
    Sobota 23.05.2020
    godz.: 08.45-09.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N51-16
    Sobota 23.05.2020
    godz.: 08.45-09.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N51-17
    Sobota 23.05.2020
    godz.: 08.45-09.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N51-25
    Sobota 23.05.2020
    godz.: 18.45-19.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N52-11
    Sobota 23.05.2020
    godz.: 08.45-09.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N52-15
    Sobota 23.05.2020
    godz.: 08.45-09.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S51-01
    Środa 03.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S51-05
    Środa 03.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S51-11
    Środa 03.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S51-15
    Środa 03.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S51-16
    Środa 03.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S51-21
    Środa 03.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S52-01
    Środa 03.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S52-05
    Środa 03.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S52-11
    Środa 03.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N51-05
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: N51-15
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: N51-16
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: N51-17
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: N51-25
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: N52-11
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: N52-15
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S51-01
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S51-05
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S51-11
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S51-15
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S51-16
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S51-21
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S52-01
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S52-05
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S52-11
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S51-01
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S51-05
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S51-11
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S51-15
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S51-16
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S51-21
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S52-01
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S52-05
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S52-11
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: N51-05
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: N51-15
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: N51-16
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: N51-17
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: N51-25
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: N52-11
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: N52-15
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

  • Etyka w zarządzaniu [w]
  • gr.: N53-01
    Sobota 23.05.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N53-05
    Sobota 23.05.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N53-11
    Sobota 23.05.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N53-31
    Sobota 23.05.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S53-01
    Środa 27.05.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S53-02
    Środa 27.05.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S53-05
    Środa 27.05.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S53-06
    Środa 27.05.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S53-11
    Środa 27.05.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S53-21
    Środa 27.05.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S53-31
    Środa 27.05.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N53-01
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: N53-05
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: N53-11
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: N53-31
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S53-01
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S53-02
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S53-05
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S53-06
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S53-11
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S53-21
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S53-31
    Czwartek 18.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S53-01
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S53-02
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S53-05
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S53-06
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S53-11
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S53-21
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S53-31
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: N53-01
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: N53-05
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: N53-11
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: N53-31
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

  • Partnerstwo i współpraca w biznesie [w]
  • gr.: S23-51
    Wtorek 02.06.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S23-52
    Wtorek 02.06.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S23-51
    Środa 17.06.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S23-52
    Środa 17.06.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S23-51
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S23-52
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

  • Podstawy nauki o przedsiębiorstwie [w]
  • gr.: N13-01
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    E
    termin pierwszy

    gr.: N13-02
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    E
    termin pierwszy

    gr.: N13-03
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    E
    termin pierwszy

    gr.: S13-01
    Środa 17.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    E
    termin pierwszy

    gr.: S13-02
    Środa 17.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    E
    termin pierwszy

    gr.: S13-03
    Środa 17.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    E
    termin pierwszy

    gr.: S13-04
    Środa 17.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    E
    termin pierwszy

    gr.: S13-05
    Środa 17.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    E
    termin pierwszy

    gr.: S13-06
    Środa 17.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    E
    termin pierwszy

    gr.: N13-01
    Sobota 20.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    E
    termin drugi

    gr.: N13-02
    Sobota 20.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    E
    termin drugi

    gr.: N13-03
    Sobota 20.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    E
    termin drugi

    gr.: S13-01
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-310
    E
    termin drugi

    gr.: S13-02
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-310
    E
    termin drugi

    gr.: S13-03
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-310
    E
    termin drugi

    gr.: S13-04
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-310
    E
    termin drugi

    gr.: S13-05
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-310
    E
    termin drugi

    gr.: S13-06
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-310
    E
    termin drugi

    gr.: N13-01
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    E
    termin trzeci

    gr.: N13-02
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    E
    termin trzeci

    gr.: N13-03
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    E
    termin trzeci

  • Społeczna odpowiedzialność biznesu [w]
  • gr.: S33-31
    Wtorek 02.06.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S33-51
    Wtorek 02.06.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N33-31
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 224
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S33-31
    Środa 17.06.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S33-51
    Środa 17.06.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: N33-31
    Sobota 20.06.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala 224
    Z
    termin drugi

    gr.: S33-31
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: S33-51
    Piątek 11.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

    gr.: N33-31
    Sobota 12.09.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala WZ-310
    Z
    termin trzeci

dr Joanna Próchniak
  • Decyzje założycielskie przedsiębiorstw [w]
  • gr.: S23-51
    Piątek 22.05.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 228
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S23-52
    Piątek 22.05.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 228
    Z
    termin pierwszy

  • Ekonomika przedsiębiorstw [ćw]
  • gr.: S23-51
    Piątek 22.05.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 228
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S23-52
    Piątek 22.05.2020
    godz.: 15.15-16.00
    sala 228
    Z
    termin pierwszy

dr Joanna Sadkowska
  • Seminarium magisterskie [sem]
  • gr.: N43-31
    Niedziela 14.06.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N43-32
    Niedziela 14.06.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

  • Seminarium licencjackie [sem]
  • gr.: S33-51
    Piątek 29.05.2020
    godz.: 17.45-18.30
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

  • Techniki planowania projektów [ćw]
  • gr.: S43-31
    Wtorek 02.06.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N43-31
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 08.45-09.30
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N43-32
    Niedziela 07.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

  • Techniki planowania projektów [w]
  • gr.: S43-31
    Wtorek 02.06.2020
    godz.: 12.15-13.00
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N43-31
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 08.45-09.30
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

    gr.: N43-32
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

  • Zarządzanie innowacjami [w]
  • gr.: S23-51
    Wtorek 02.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S23-52
    Wtorek 02.06.2020
    godz.: 09.45-10.30
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

  • Zarządzanie produkcją [ćw]
  • gr.: S33-51
    Czwartek 04.06.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S33-51
    Piątek 05.06.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 227
    Z
    termin drugi

  • Zarządzanie projektami II [ćw]
  • gr.: S53-31
    Wtorek 02.06.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S53-31
    Środa 10.06.2020
    godz.: 12.15-13.00
    sala 227
    Z
    termin drugi

  • Zarządzanie projektami II [lab]
  • gr.: N53-31
    Sobota 06.06.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 227
    Z
    termin pierwszy

dr Małgorzata Szymańska-Brałkowska
  • Ekologia i ochrona środowiska [w]
  • gr.: S13-15
    Środa 27.05.2020
    godz.: 11.30-13.00
    sala WZ-310
    Z
    termin pierwszy

    gr.: S13-16
    Środa 27.05.2020
    godz.: 11.30-13.00
    sala WZ-310
    Z
    termin pierwszy

  • Green Business [w, WDW]
  • gr.: WDW
    Środa 03.06.2020
    godz.: 11.30-13.00
    sala WZ-213
    Z
    termin pierwszy

  • Systemy zarządzania środowiskowego [w]
  • gr.: S33-51
    Środa 03.06.2020
    godz.: 15.15-16.45
    sala 09 sala1
    Z
    termin pierwszy