Strona główna » Katedra Informatyki Ekonomicznej
Koło Naukowe

Koło Naukowe Informatyki Lider

Opiekun:
dr Jacek Maślankowski
Strona:
E-mail:

Koło Naukowe Informatyki Lider jest organizacją studencką funkcjonującą przy Katedrze Informatyki Ekonomicznej Wydziału Zarządzania UG. Początek działalności KNI Lider (październik 2014 r.) zbiegł się w czasie z inauguracją nowej, innowacyjnej specjalności studiów II stopnia – Aplikacje Informatyczne w Biznesie. Koło zainicjowali i tworzą ambitni studenci, głównie pasjonaci technologii mobilnych.

Działalność KNI Lider skupia się w dużej mierze na udziale w Microsoft Imagine Cup, największym informatycznym konkursie dla studentów na świecie. Członkowie Koła łączą się w drużyny, tworzą innowacyjne projekty aplikacji w trzech kategoriach (Projekty Społeczne, Innowacje, Gry) i odnoszą znaczne sukcesy – zarówno w polskiej, jak i międzynarodowej edycji konkursu.

Każdy etap Imagine Cup to dla studentów niezwykła przygoda oraz źródło cennych doświadczeń. To szansa na zdobycie międzynarodowych wyróżnień i wartościowych nagród, ale przede wszystkim – na pozyskanie bezcennego feedbacku na temat tworzonego projektu. Najlepsze drużyny reprezentują Polskę na finałach światowych, przedstawiają swoje pomysły przed najważniejszymi ludźmi z branży IT, jak Bill Gates czy Satya Nadella i mają wpływ na kształtowanie przyszłości rynku nowych technologii i gier.

Konkurs Microsoftu to także realna szansa na przekształcenie swoich innowacyjnych pomysłów w prawdziwy biznes. W ramach Programu Akceleracji Biznesowej Imagine Cup, wiele drużyn otrzymuje szansę prezentacji swoich projektów przez inwestorami, co daje możliwość pozyskania wsparcia kapitałowego i inicjowania studenckich start-upów.

Aktywność studentów z KNI Lider przejawia się również w uczestniczeniu w warsztatach z najnowszych technologii, organizowaniu szkoleń dotyczących najbardziej aktualnych trendów IT, funkcjonowaniu jako wystawcy podczas targów akademickich czy zabieraniu głosu w panelach dyskusyjnych, dotyczących np. cyfryzacji Pomorza. Działalność Koła będzie sukcesywnie powiększana o kolejne konkursy informatyczne i inne obszary tematyczne IT.

Koło Naukowe Systemów Informatycznych (KNSI) E-xpert

Opiekun:
dr Michał Kuciapski
Strona:
E-mail:

Koło Naukowe Systemów Informatycznych (KNSI) E-xpert, działa przy Katedrze Informatyki Ekonomicznej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Koło powstało na początku stycznia 2001 roku dzięki grupie studentów naszego Wydziału, którzy chcieli rozwinąć swoją wiedzę z zakresu informatyki w biznesie. Niestety po kilku latach intensywnej działalności zabrakło ludzi na tyle odważnych aby kontynuować działalność E-xperta. Koło przestało funkcjonować. W 2012 roku, studenci kierunku Informatyka i Ekonometria, postanowili  reaktywować  koło.

Byli oni z kilku roczników, ale mimo różnic w wiedzy i  doświadczeniu, stworzyli  oni bardzo zgraną grupę. Jak mówią o sobie –  “Nie boimy się wyzwań ani trudności.  Aktualnie robimy kilka projektów  jednocześnie każdy z nich jest okazją do poszerzania  naszych horyzontów.  Nie marnujemy czasu.”

Członkiem Koła może zostać każdy student UG, który chciałby pogłębić    swoją wiedzę z  zakresu informatyki.

Opiekunem Koła KNSI E-xpert jest dr Michał Kuciapski.

Więcej informacji znajdziecie na stronie KNSI E-xpert : http://www.e-xpert.pl/