Strona główna » Wydział
Pracownicy
Aktualizacja: Wtorek, 20 listopada 2018 roku, godz. 10:31
Pracownicy

dr Agnieszka Pobłocka

Stanowisko:
Adiunkt
231
(+48 58) 523 11 19

Konsultacje

Odwołane w dniu:
23.04.2019
godz. 12.45-13.30
pok. 231
Tydzień I:
Środa
godz. 10.30-11.30
pok. 231
Tydzień I:
Wtorek
godz. 10.30-11.30
pok. 231
Tydzień II:
Wtorek
godz. 12.45-13.30
pok. 231
Tydzień II:
Środa
godz. 09.15-10.00
pok. 231

Prowadzone przedmioty

  • Stacjonarne studia I stopnia
    • Metody aktuarialne
    • Seminarium licencjackie
    • Ubezpieczenia
    • Zastosowania matematyki w ekonomii
  • Niestacjonarne studia I stopnia
    • Ubezpieczenia
    • Zastosowania matematyki w ekonomii
  • Stacjonarne studia II stopnia
    • Analiza wielowymiarowa
    • Metody aktuarialne
  • Niestacjonarne studia II stopnia
    • Metody aktuarialne

Prowadzone seminaria

Seminarium licencjackie

Kierunek: Informatyka i ekonometria
Specjalność: Metody analizy danych

Tytuł seminarium: SEMINARIUM LICENCJACKIE
Specjalność: Metody analizy danych
Prowadzący: Pobłocka Agnieszka, dr

Zakres programowy:
Tytuł seminarium: Zastosowanie metod statystycznych w ekonomii

Na seminarium będą omawiane zastosowania metod statystycznych w badaniach wybranych zagadnień społeczno-ekonomicznych.

Celem seminarium jest doskonalenie u seminarzystów umiejętności praktycznego wykorzystania poznanych metod statystycznych w analizie zjawisk gospodarczych i społecznych. Oczekiwanym efektem seminarium jest napisanie pracy licencjackiej w wymaganym terminie.

Tematyka seminarium będzie dotyczyła głównie rynku ubezpieczeń i rynku emerytalnego, jednak studenci mogą koncentrować się na innych problemach, a także innych obszarach życia gospodarczego i społecznego, w tym: rynkach określonych dóbr i usług, zagadnieniach demograficznych, finansowych, i innych.

Metody statystyczne rozważane na seminarium to m.in. metody analizy struktury, analizy współzależności, analizy szeregów czasowych i metody analizy wielowymiarowej.

Studenci mogą wykorzystywać w analizach empirycznych wyniki badań własnych oraz dane pochodzące ze źródeł wtórnych (m.in. KNF, PIU, GUS, Eurostat, OECD).

Studenci mogą wykonywać analizy statystyczne w arkuszu kalkulacyjnym MS Excel, pakietach statystycznych Statistica i SPSS oraz programie R.

Przy wyborze tematu, pisaniu pracy oraz wykonywaniu obliczeń oferowane jest wsparcie.

Przykładowe tematy prac:

  1. Polski (międzynarodowy) rynek ubezpieczeń w wybranych latach (np. 1991-2015).
  2. Polski rynek emerytalny w wybranych latach (np. 1991-2015).
  3. Indywidualne konta emerytalne (IKE) w ramach trzeciego filara ubezpieczeń emerytalnych.
  4. Pracownicze programy emerytalne (PPE) w ramach trzeciego filara ubezpieczeń emerytalnych.
  5. Ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym w ramach trzeciego filara ubezpieczeń emerytalnych.
  6. Analiza wypadków komunikacyjnych w wybranych latach (np. 1991-2015).
  7. Analiza szkód ubezpieczeniowych w wybranych latach (np. 1991-2015).
  8. Analiza wypłaconych odszkodowań i świadczeń z tytułu ubezpieczenia (np. odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych) w wybranych latach (np. 1991-2015).
  9. Ubezpieczenia na życie (lub inne, np. Ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym).
  10. Rola Rzecznika Finansowego na polskim rynku ubezpieczeń.

 

Egzaminy i zaliczenia

  • Analiza wielowymiarowa [lab]
  • grupa: S42-01
    Środa 23.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala B-21
    Z
    termin pierwszy

  • Seminarium licencjackie [sem]
  • grupa: S32-41
    Środa 23.01.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala p-231
    Z
    termin pierwszy

  • Ubezpieczenia [ćw]
  • grupa: N23-01
    Sobota 12.01.2019
    godz.: 15.15-18.30
    sala A-118
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S23-01
    Środa 16.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala A-119
    Z
    termin pierwszy

  • Ubezpieczenia [w]
  • grupa: N22-01
    Sobota 19.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala WZ-Aula
    Z
    termin pierwszy

    grupa: N23-01
    Sobota 19.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala WZ-Aula
    Z
    termin pierwszy

    grupa: N23-02
    Sobota 19.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala WZ-Aula
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S22-01
    Poniedziałek 21.01.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala WZ-310
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S22-02
    Poniedziałek 21.01.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala WZ-310
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S23-01
    Poniedziałek 21.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala B-4
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S23-02
    Poniedziałek 21.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala B-4
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S23-03
    Poniedziałek 21.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala B-4
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S23-04
    Poniedziałek 21.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala B-4
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S23-05
    Poniedziałek 21.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala B-4
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S22-01
    Środa 30.01.2019
    godz.: 09.45-10.30
    sala A-239
    Z
    termin drugi

    grupa: S22-02
    Środa 30.01.2019
    godz.: 09.45-10.30
    sala A-239
    Z
    termin drugi

  • Zastosowania matematyki w ekonomii [ćw]
  • grupa: N11-02
    Sobota 19.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala WZ-Aula
    Z
    termin pierwszy

    grupa: N11-03
    Sobota 19.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala WZ-Aula
    Z
    termin pierwszy

    grupa: N11-04
    Sobota 19.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala WZ-Aula
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S11-01
    Czwartek 24.01.2019
    godz.: 11.30-13.00
    sala B-23
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S11-02
    Czwartek 24.01.2019
    godz.: 13.30-15.00
    sala B-23
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S13-02
    Czwartek 24.01.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala A-239
    Z
    termin pierwszy

    grupa: N11-03
    Sobota 02.02.2019
    godz.: 12.15-14.15
    sala A-321
    Z
    termin drugi

    grupa: N11-04
    Sobota 02.02.2019
    godz.: 12.15-14.15
    sala A-321
    Z
    termin drugi

    grupa: S11-01
    Środa 20.02.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala A-239
    Z
    termin drugi

    grupa: S11-02
    Środa 20.02.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala A-239
    Z
    termin drugi

    grupa: S13-02
    Środa 20.02.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala A-239
    Z
    termin drugi

    grupa: N11-02
    Sobota 23.02.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala A-239
    Z
    termin drugi

    grupa: N11-03
    Sobota 23.02.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala A-239
    Z
    termin trzeci

    grupa: N11-04
    Sobota 23.02.2019
    godz.: 09.45-11.15
    sala A-239
    Z
    termin trzeci

Publikacje