Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Aktualizacja: Wtorek, 31 stycznia 2017 roku, godz. 13:06
XIV Bałtycki Festiwal Nauki na Wydziale Zarządzania
Data publikacji: Sobota, 10 czerwca 2017 roku

W dniach 25-26 maja 2017 roku na Wydziale Zarządzania UG odbyła się kolejna edycja XIV Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Pracownicy Wydziału przygotowali imprezy popularnonaukowe, które skierowane były do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i grup wczesnoszkolnych województwa pomorskiego i okolic.

W czwartek 25.05.2017 odbyły się warsztaty: Czekolada – trudny wybór, skierowane do grup wczesnoszkolnych. W tym roku odwiedziły Wydział dwie grupy dzieci z zerówki przedszkolnej z Gdańska Osowy. Dzieci na podstawie oceny organoleptycznej dokonywały oceny jakości czekolad. Miały również możliwość zwiedzenia budynku WZR i wzięcia udziału w wykładach studenckich. Warsztaty poprowadziła dr inż. Ewa Malinowska, pracownik naukowy Zakładu Zarządzania Jakością i Środowiskiem.

W piątek 26.05.2017 o godzinie 10.00 rozpoczęły się konkursy z zakresu wiedzy informatycznej i zagadnień poświęconych przedsiębiorczości: Informatyka i Intersieć oraz Przedsiębiorczość bez tajemnic. Konkursy przygotowali: dr hab. Anna Zamojska, prof. UG, dr Joanna Pioch, dr Agnieszka Pobłocka i dr Mariusz Chmielewski. W konkursach wzięła udział młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Gdańsku, Ogólnokształcącego Liceum Programów Indywidualnych w Gdańsku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku, Liceum Plastycznego w Gdańsku Oliwa, Sopockiej Akademii Tenisowej w Sopocie. O godzinie 10.30 rozpoczęły się dwa wykłady poświęcone zagadnieniom przedsiębiorczości. Dr hab. Paweł Antonowicz, prof. UG, pracownik naukowy Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw, próbował odpowiedzieć na pytanie: Czy nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości? Dr Sylwia Badowska, pracownik naukowy Katedry Marketingu o godzinie 11.15 przeprowadziła wykład: Człowiek przedsiębiorczy – czyli kto? O godzinie 12.00 Prodziekan ds. Jakości Kształcenia i Studiów Stacjonarnych WZR dr hab. Krzysztof Najman, prof. UG wręczył laureatom konkursów nagrody rzeczowe.

26.05.2017 w foyer w skrzydle B Wydziału Zarządzania w godzinach 10.00-13.00 odbył się pokaz: Gry bitewne – potyczki młodych generałów, zorganizowany przez twórców i graczy gier typu RPG Wolsung.

Wydziałowy Koordynator BFN na WZR
dr hab. Kamila Migdał-Najman, prof. UG