Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Aktualizacja: Wtorek, 31 stycznia 2017 roku, godz. 13:06
CFA Institute Research Challenge
Data publikacji: Wtorek, 14 listopada 2017 roku

Zachęcamy studentów studiów magisterskich i 3 roku studiów licencjackich do udziału w konkursie CFA Institute Research Challenge.

Udział w konkursie polega na przygotowaniu przez zespoły liczące od 3 do 5 osób wyceny spółki giełdowej będącej przedmiotem analizy w danym roku i sporządzeniu szczegółowego raportu.
Raport jest oceniany przez grono profesjonalistów finansowych, a następnie 5 najlepszych zespołów prezentuje wyniki swoich analiz na GPW przed panelem ekspertów, którzy wybierają drużynę do reprezentacji kraju na etapie europejskim. Zwycięska drużyna z regionu EMEA przechodzi do finału światowego. Do polskiej edycji konkursu w edycji 2016/2017 zgłosiło się 21 zespołów z 16 uczelni.

Korzyści z udziału w CFA Institute Research Challenge:

  • Atrakcyjne nagrody – 3 pierwsze drużyny z finału lokalnego otrzymają stypendium CFA, dla wybranych osób są również oferowane staże w firmach partnerskich
  • Wysoka rozpoznawalność zwycięzców konkursu  oraz uczelni w środowisku finansowym
  • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia oraz sprawdzenia się jako analityk
  • Doskonały sposób na wzbogacanie profilu zawodowego w CV
  • Współpraca z profesjonalistami finansowymi w trakcie przygotowania projektu
  • Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed autorytetami w dziedzinie finansów

Dodatkowo, decyzją Dziekana udział w tegorocznej edycji konkursu pozwoli uzyskać zaliczenie z przedmiotu Zastosowania Analizy Ekonomicznej (semestr letni) jako przedmiotu obligatoryjnego (specjalność FPiC) lub przedmiotu do wyboru (pozostałe specjalności) bez konieczności uczestniczenia w zajęciach pod warunkiem złożenia kompletnego raportu na konkurs.

Więcej informacji o konkursie :
http://cfapoland.org/pl/uczelnie-i-edukacja/cfa-institute-research-challenge-2/

Chętni do udziału w konkursie proszeni są o kontakt z dr Anną Golec z Katedry Finansów Przedsiębiorstw do 14 listopada 2017r. (anna.golec@ug.edu.pl)