Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Aktualizacja: Wtorek, 31 stycznia 2017 roku, godz. 13:06
Koncert z cyklu „MUZYKA NA ZARZĄDZANIU”
Data publikacji: Piątek, 08 grudnia 2017 roku

Koncert z cyklu „MUZYKA NA ZARZĄDZANIU”

pod tytułem „Dawno, dawno temu...”

7 grudnia 2017, g. 19.00

Aula B-4 Wydziału Zarządzania UG w Sopocie, ul. Armii Krajowej 101

 

„Dawno, dawno temu...” to podróż w czasie do muzyki dawnych mistrzów. Zabrzmią utwory m.in. Jacobusa Gallusa, Wacława z Szamotuł i Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Chóru Wydziału Zarządzania UG ”NON SERIO” pod kierunkiem Beaty Borowicz. Czy tym razem chór Non Serio podejdzie do materii muzycznej na serio, przekonają się ci, którzy w grudniowy wieczór wybiorą się na koncert. Aula Wydziału Zarządzania UG w Sopocie przekształci się nie tylko w świątynię sztuki, ale niemal w archikatedrę, której przestrzeń organowymi dźwiękami wypełni również prof. Andrzej Szadejko. Wstęp wolny.

Andrzej Szadejko, urodzony w 1974 roku w Gdańsku, studiował grę organową w Gdańskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem prof. Leona Batora, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie, w klasie organów prof. Joachima Grubicha i Hochschule für Alte Musik Schola Cantorum Basiliensis w klasie organów Jean-Claude Zehndera. Od roku 1994 regularnie koncertuje w Polsce i innych krajach europejskich (Szwajcaria, Czechy, Dania, Holandia, Szwecja, Włochy, Niemcy, Finlandia). Oprócz organowej działalności koncertowej zajmuje się śpiewem w repertuarze kameralnym i oratoryjno-kantatowym, a także komponowaniem.

Obecnie jest adiunktem w Katedrze Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie wykłada grę na organach i realizację basso continuo. Prowadził kursy interpretacji muzyki organowej w Polsce i Finlandii.