Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Aktualizacja: Wtorek, 31 stycznia 2017 roku, godz. 13:06
Pracownicy Wydziału Zarządzania na European Real Estate Society Annual Conference 2018
Data publikacji: Poniedziałek, 30 lipca 2018 roku

25. Doroczna Konferencja ERES 2018

W dniach 27-30 czerwca 2018 r. troje pracowników Wydziału Zarządzania UG brało udział w największej w Europie konferencji dotyczącej rynku nieruchomości European Real Estate Society Annual Conference 2018. Naukowcy i praktycy z całego świata zostali gościnie przyjęci przez Uniwersytet Reading w Wielkiej Brytanii.

Główne obrady odbywały się w Palmer Building na terenie kampusu Uniwersytetu Reading. W pierwszym dniu konferencji poprowadzono warsztaty dla doktorantów i równoległe sesje, podczas których młodzi adepci nauki prezentowali swoje dotychczasowe badania. Kolejne trzy dni konferencji przeznaczone były na wysłuchanie blisko 300 referatów (równolegle prowadzone sesje odbywały się w 11. salach). Tematyka referatów związana była z szeroko pojętym rynkiem nieruchomości, a mianowicie:

  • Coroprate Real Estate,
  • Valuation and Appraisal,
  • Real Estate Economics,
  • Real Estate Finance and Investment,
  • Housing
  • Sustainable Real Estate,
  • New Technology and New Data in Real Estate.

Ponadto tematem dyskusji była przyszłość edukacji w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynku nieruchomości w aspekcie zmieniających się technologii, możliwości prowadzenia analiz big data i bliskiej współpracy z biznesem.

Oprócz sesji równoległych wygłoszone zostały referaty przez dwóch głównych mówców. Pierwszy z nich, prof. David Harrison (University of Central Florida) wygłosił referat pt. „The Past, Present, and Future of Academic Real Estate Reseaech”, drugi - prof. Andrew Baum (University of Oxford), przedstawił referat pt. „Will real estate researchers be replaced by robots?”.

Wśród światowego grona badaczy i praktyków rynku nieruchomości z różnych stron świata (z Australii i Oceanii, Afryki, Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz z wielu państw Europy), znalazło się też sześcioro przedstawicieli z polskich ośrodków uniwersyteckich, a mianowicie: z Uniwersytetu Łódzkiego: dr R. Wolski i dr K. Żelazowski, z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie: dr B. Marona oraz trzy osoby z Uniwersytetu Gdańskiego (Wydział Zarządzania): dr M. Rymarzak, mgr E. Nawrocka i dr K. Kowalke.

Kolejna doroczna 26. konferencja ERES odbędzie się we Francji w dniach 3-6 lipca 2019 r. w ośrodku akademickim ESSEC Business School w Cergy niedaleko Paryża. Za dwa lata z kolei uczestników 27. dorocznej konferencji ERES w dniach 30 czerwca - 4 lipca 2020 r. gościć będzie Tallinn University of Technology w Estonii.