Strona głównaBiznesDla kogo wynajem długoterminowy samochodu?

Dla kogo wynajem długoterminowy samochodu?

Opublikowano

Najnowsze artykuły

Kim jest klient instytucjonalny i co go wyróżnia?

Klient instytucjonalny to podmiot gospodarczy, który na rynku finansowym odgrywa rolę kluczowego gracza ze...

Czym jest segmentacja klientów i jak ją poprawnie przeprowadzić?

Segmentacja klientów to kluczowa strategia, która pozwala firmom precyzyjnie kierować swoje działania marketingowe. Dzięki...

Zakup nowego auta dla firmy, w szczególności początkującej, wiąże się z jednorazowym poniesieniem dużych kosztów. Jednocześnie niektórzy przedsiębiorcy, chcąc efektywnie prowadzić działalność gospodarczą, potrzebują sprawnego i dopasowanego do swojej sytuacji samochodu. Sensownym rozwiązaniem jest wynajem długoterminowy aut, który umożliwia okresowe korzystanie z wybranego samochodu na korzystnych warunkach. Zanim jednak zdecydujemy się podpisać stosowną umowę wynajmu, musimy przeanalizować własne potrzeby oraz możliwości finansowe.

Czym jest wynajem długoterminowy samochodów?

Wynajem długoterminowy samochodów polega na udostępnieniu pojazdów na z góry określonych warunkach. Strony podpisują umowę, na mocy której wynajmujący może korzystać z samochodu w zamian za opłacanie stałych comiesięcznych rat. Na koszt abonamentu składa się m.in. obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, usługa wynajmu długoterminowego auta oraz jego bieżąca obsługa. Z chwilą upływu okresu, na który została zawarta umowa, wynajmujący może wybrać czy chce przedłużyć umowę, wykupić wynajmowany samochód lub wynająć inny samochód.

Jakie korzyści niesie z sobą wynajem długoterminowy?

Najem długoterminowy auta jest korzystny pod wieloma względami. Osoba, która zdecyduje się na wynajem długoterminowy, uzyskuje możliwość korzystania z nowego, dopasowanego do własnych potrzeb samochodu bez ponoszenia sporych wydatków związanych z jego zakupem w salonie. Ponadto wynajem długoterminowy cechuje elastyczność. Klient może podpisać umowę najmu długoterminowego na dowolny okres, a także zdecydować o rocznym limicie kilometrów czy wysokości wkładu własnego, od którego uzależniona jest wysokość miesięcznej raty.

Jeśli interesuje Cię wynajem długoterminowy samochodu, powinieneś wybrać ofertę sprawdzonej i doświadczonej firmy. Kontaktując się z pracownikami Alphabet uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące warunków umowy wynajmu długoterminowego. Profesjonalni doradcy pomogą w wyborze odpowiedniego samochodu oraz dodatkowych usług. Analizując indywidualne potrzeby klienta oraz jego sytuację finansową doradcy są w stanie zaproponować odpowiednią formę finansowania usługi. Więcej o ofercie dowiesz się na stronie: https://www.alphabet.com/pl-pl/wynajem-dlugoterminowy-samochodow.

Co wpływa na wysokość comiesięcznej opłaty?

Z wynajmu długoterminowego mogą skorzystać jednakowo osoby prywatne, które nie chcą wydawać jednorazowo dużej ilości gotówki na zakup nowego samochodu, jak i przedsiębiorcy, którzy potrzebują samochodów do prowadzenia działalności gospodarczej. Podpisując umowę na najem długoterminowy samochodu, musisz wiedzieć, że na wysokość comiesięcznej opłaty wpływ ma długość trwania umowy — rata będzie niższa, jeśli okres wynajmu będzie dłuższy — oraz wysokość wpłaty własnej (im wyższa wpłata, tym niższe koszty wynajmu).

Na wysokość comiesięcznego abonamentu wpływ mają również opcjonalnie dobrane usługi, które oferują m.in. likwidację szkód komunikacyjnych, przedłużenie ubezpieczenia czy wymianę opon. Ponadto wysokość opłat zależy od ustalonego limitu kilometrów, który w czasie trwania umowy może pokonać samochód. Decydując się na zwiększenie limitu kilometrów za cenę wyższego abonamentu, możemy komfortowo korzystać z samochodu, nie martwiąc się żadnymi ograniczeniami.

Co odróżnia leasing od wynajmu długoterminowego?

Leasing jest lepszym rozwiązaniem, jeśli do prowadzenia działalności gospodarczej potrzebujesz samochodów na dłuższy czas oraz chcesz skorzystać z ulg podatkowych. Usługi wynajmu długoterminowego zaliczane są do kosztów uzyskania przychodu, dzięki czemu możliwe jest odliczenie części wydatków związanych z używaniem samochodu.

W ramach wynajmu długoterminowego mamy możliwość skorzystania z bardziej rozbudowanego pakietu usług dodatkowych, które obejmują kompleksową obsługę samochodu. Dodatkowo oferty wynajmu długoterminowego są prostsze w obsłudze oraz nie wymagają zaciągania kosztownych kredytów.

Wynajem długoterminowy jest szczególnie polecany osobom, które podróżują rocznie nie więcej niż 10-20 tysięcy kilometrów. Z kolei na leasing powinny zdecydować się te osoby, które na koniec trwania umowy są zdecydowane na wykup samochodu. Pod tym względem ta forma finansowania jest tańszym rozwiązaniem niż wynajem długoterminowy.

Czy wynajem długoterminowy aut jest korzystny dla osób prywatnych?

W wynajmie długoterminowym dostępne są różne rodzaje samochodów. Powoduje to, że każdy klient ma możliwość wynajmu konkretnego modelu pojazdu dobranego do własnych potrzeb. Jeśli zależy nam na samochodzie miejskim, którym będziemy codziennie dojeżdżać do pracy, możemy zdecydować się na nieduże ekonomiczne auto. Natomiast jeśli mamy pięcioosobową rodzinę, poszukajmy czegoś, co zapewnia właściwy komfort jazdy oraz gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa, wybierzmy samochód typu SUV lub kombi. Wynajem długoterminowy aut dostępny jest również dla klientów, którzy chcą sprawdzić dany egzemplarz przed zakupem i pojeździć nim przez dłuższy czas.

Wynajem długoterminowy sprawdzi się w przypadku osób, które nie chcą nabyć samochodu na własność. Nowy samochód szybko traci na wartości, przez co wydanie jednorazowo sporej ilości gotówki jest z punktu widzenia użytkownika mało opłacalną inwestycją. Rozwiązanie to sprawia, że klient nie musi płacić za wartość samochodu a jedynie za możliwość użytkowania go. W wynajmie długoterminowym wynajmujący może korzystać z wybranego, nowego auta na zaakceptowanych przez strony umowy warunkach. Osoba prywatna, która chce podpisać umowę najmu długoterminowego samochodu, musi jedynie złożyć odpowiedni wniosek, zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu oraz dokumenty potwierdzające wpływ wynagrodzenia na konto bankowe.

Jakie dodatkowe usługi zyskujemy w ramach wynajmu długoterminowego?

Decydując się na wynajem długoterminowy samochodu, uzyskujemy możliwość skorzystania z dodatkowych usług takich jak:

  • serwis i przeglądy techniczne,
  • naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne,
  • wymiana i przechowywanie opon,
  • ubezpieczenie OC, AC i NW
  • samochód zastępczy,
  • assistance na terenie całego kraju,
  • karty paliwowe.

Jakie korzyści finansowe daje wynajem długoterminowy?

W różnych sposobach finansowania samochodu ceny eksploatacji kształtują się inaczej. Kupując auto za gotówkę koszty zakup samochodu, ubezpieczenia, nieprzewidzianych napraw czy zakupu i wymiany opon ponosi użytkownik samochodu. Z kolei decydując się zaciągnąć kredyt na zakup pojazdu, nie ponosimy kosztów zakupu auta, ale za to opłaty związane z bieżącą eksploatacją samochodu takie jak wydatki na przeglądy techniczne czy koszty serwisu są po naszej stronie.

Wynajem długoterminowy jest formą użytkowania samochodu, dzięki której nie musimy posiadać środków finansowych na zakup samochodu, a płacona przez nas comiesięczna rata pokrywa koszty związane z eksploatacją samochodu. Dzięki temu, że cena abonamentu jest stała przez cały okres umowy wynajmu, możemy łatwo zaplanować wydatki w danym miesiącu i nie jesteśmy narażeni na koszty związane z nagła awarią samochodu.

Podsumowanie

Wynajem długoterminowy jest rozwiązaniem, które zdobywa coraz większą popularność na rynku motoryzacyjnym. Samochody znajdujące się w ofercie wynajmu długoterminowego mogą być udostępniane jednakowo osobom prywatnym, jak i firmom. Osoby prywatne, które zdecydują się skorzystać z tego rozwiązania, mogą jeździć nowym pojazdem, płacąc stałe miesięczne opłaty przez czas trwania umowy. Z kolei przedsiębiorcom długotrwały wynajem samochodu pozwala dodatkowo zmniejszyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej oraz utrzymać na podobnym poziomie comiesięczne koszty utrzymania floty. Wysokość comiesięcznych rat jest uzależniona m.in. od czasu trwania umowy czy od wyboru dodatkowych usług. Inne zalety wynajmu długoterminowego to niski wkład własny oraz brak potrzeby zaciągania kredytu.

Powiązane artykuły

Kim jest klient instytucjonalny i co go wyróżnia?

Klient instytucjonalny to podmiot gospodarczy, który na rynku finansowym odgrywa rolę kluczowego gracza ze...

Czym jest segmentacja klientów i jak ją poprawnie przeprowadzić?

Segmentacja klientów to kluczowa strategia, która pozwala firmom precyzyjnie kierować swoje działania marketingowe. Dzięki...

Co to jest marża? Poradnik dla przedsiębiorców

Każdy przedsiębiorca powinien zwracać uwagę na wskaźniki, które określają, czy jego firma przynosi zadowalające...