Strona głównaInwestycje i NieruchomościCo wpływa na wartość mieszkań na sprzedaż w centrum i pod Wrocławiem?

Co wpływa na wartość mieszkań na sprzedaż w centrum i pod Wrocławiem?

Opublikowano

Najnowsze artykuły

Płyn micelarny. Odkryj delikatne i skuteczne oczyszczanie twarzy.

Płyn micelarny stał się nieodłącznym elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej wielu osób, zdobywając popularność dzięki...

Kredyt dla spółki komandytowej – jak go uzyskać i kto może się o niego starać?

W Polsce działa wiele spółek, a spółka komandytowa jest jedną z nich. Wciąż jednak...

Wartość mieszkań na sprzedaż w różnych lokalizacjach, zwłaszcza jeśli porównujemy lokale w centrum miasta i na jego obrzeżach, zależy od szeregu czynników. Najczęściej wymienia się lokalizację, dostępność infrastruktury i standard wykończenia. Należy jednak pamiętać o tym, że popyt na konkretne typy lokali również będzie kształtował ich cenę. Oznacza to, że niemały wpływ na rynek nieruchomości mają trendy społeczne.

Lokalizacja mieszkań

Umiejscowienie mieszkania bezsprzecznie wpływa na jego wartość. W centrum miasta, z szybkim i łatwym dostępem do biznesu, kultury i rozrywki, nieruchomości zazwyczaj są droższe. Bliskość głównych atrakcji, instytucji oraz centrów handlowych sprawia, że mieszkania w takiej lokalizacji stają się bardziej atrakcyjne, zwłaszcza dla osób ceniących życie miejskie.

Z kolei obszary podwrocławskie to już bardziej różnicujące się ceny. Na tych terenach dużym plusem dla nabywców są spokój i zielone malownicze tereny, ale inne aspekty, takie jak dłuższy dojazd do pracy obniżają wartość nieruchomości. Na szczęście, mimo tego, że inwestycje takie zlokalizowane są kawałek dalej od centrum, mieszkańcy mają często np. opcję korzystania z Park&Drive i dojazdu pociągiem, co pozwala zaoszczędzić czas i nerwy, związane ze staniem w korkach.

Dostępność infrastruktury

We Wrocławiu, mieście o dynamicznym rozwoju, infrastruktura jest z roku na rok coraz bardziej rozbudowana. Dogodne połączenia komunikacyjne, bliskość szkół i sklepów sprawiają, że lokale w centrum są bardziej praktyczne dla osób, ceniących szybki dostęp do różnorodnych usług.

Na przedmieściach wartość mieszkań często kształtuje dostępność terenów rekreacyjnych, parków czy ścieżek rowerowych. Dla rodzin z dziećmi, ceniących bezpieczne i spokojne otoczenie, obszary te są atrakcyjne z tych właśnie powodów.

Standardy wykończenia

W centrum miasta, gdzie rynek jest bardziej konkurencyjny, deweloperzy często stawiają na najnowsze trendy architektoniczne i wysoką jakość materiałów. Poszukując nowego mieszkania na sprzedaż pod Wrocławiem, spotkamy się więc najczęściej z ofertą nowoczesnych i luksusowych rozwiązań.

Na obszarach podmiejskich, choć standardy są również wysokie, można znaleźć większą różnorodność ofert. Dla przykładu, deweloper Mój Dom wykorzystuje prefabrykaty, mające od razu gładką powierzchnię, co obniża koszt późniejszego wykończenia wnętrza, przy zachowaniu doskonałych parametrów cieplnych. Dzięki takim i podobnym zabiegom, nowe mieszkania mogą być oferowane na sprzedaż w opcjach korzystnych cenowo.  

Wielkość i rodzaj nieruchomości

W centrum miasta przeważają mieszkania o mniejszych metrażach, a ich cena może być wyższa ze względu na limitowaną dostępną przestrzeń. Osoby ceniące bliskość centrów biznesowych i kulturalnych decydują się więc na kompaktowość lokalu.

Na przedmieściach, gdzie dostępna przestrzeń jest większa, oferty są bardziej urozmaicone, od mniejszych mieszkań po przestronne domy jednorodzinne. To zaspokoi zróżnicowane potrzeby różnych grup społecznych.

Wiarygodny i zaufany deweloper

Podejmując decyzję o zakupie mieszkania, nabywca wybiera też oczywiście konkretnego sprzedawcę nieruchomości. Obojętnie, czy zechce zainwestować w dynamiczne wrocławskie życie, czy w spokój i zielone tereny podmiejskie, możliwości, jakie ma do zaoferowania deweloper WPBM Mój Dom S.A. (www.mojdom.com.pl) powinny spełnić oczekiwania inwestora. 

Firma realizuje swoje budowy zarówno w ścisłym centrum, jak i na obrzeżach, ale zawsze inwestycjom tym towarzyszy nowoczesność, funkcjonalność i dbałość o detale. Deweloper ten znany jest z otwarcia na potrzeby kupujących, a na potwierdzenie jakości i estetyki inwestycji, przypomnijmy, że został niejednokrotnie nagrodzony w plebiscytach branżowych.

Powiązane artykuły

Jak sprzedać złoto – praktyczny poradnik

Inwestycja w złoto od wieków uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych form zabezpieczenia kapitału....

Ekspektatywa – co się pod tym kryje?

Chociaż na temat ekspektatywy prawa własności najwięcej powiedzą nam osoby, związane z branżą nieruchomości,...

Jak inwestować w złoto?

Inwestycja w złoto jest jednym z najstarszych i najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Można zdecydować...