Strona główna » Wydział
Aktualności i wydarzenia na Wydziale Zarządzania
Zapraszamy studentów do udziału w CFA Institute Research Challenge
Data publikacji: Wtorek, 30 października 2018 roku

 

Zapraszamy studentów do udziału w CFA Institute Research Challenge!

 

Zgłoszenia do konkursu od studentów UG przyjmuje:

dr Anna Golec (anna.golec@ug.edu.pl) do 29 października 2018.

Z nadesłanych zgłoszeń wyłonimy jeden lub dwa zespoły reprezentujące UG.

 

Informacje o konkursie:

Rusza kolejna edycja CFA Institute Research Challenge. Studenci z całej Polski powalczą o tytuł najlepszych analityków i możliwość udziału w finałach międzynarodowych.

CFA Institute Research Challenge to bardzo ciekawa propozycja skierowana do studentów zainteresowanych analizą finansową i wyceną spółek - ze względu na stopień trudności, raczej dla uczestników studiów magisterskich lub ostatniego roku studiów licencjackich. Każda uczelnia może wyłonić maksymalnie dwa zespoły złożone z 3–5 członków.

Na początku grudnia drużyny poznają spółkę, która będzie stanowić przedmiot analizy w trakcie trwania edycji 2018/2019 a także swoich mentorów i opiekunów merytorycznych. Prace nad raportem potrwają do końca lutego 2019 r. Finałowe starcie polskich uczelni odbędzie się w marcu 2019 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie w zeszłym roku triumf święciły aż dwie drużyny, reprezentujące Szkołę Główną Handlową i Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Trzy pierwsze zespoły z finału lokalnego otrzymają Stypendium CFA. Udział w programach stażowych wybranym uczestnikom oferują zaś Deloitte oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Dodatkowo wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji będą mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach CFA Talent Workshop, które odbędą się już 30 października 2018 r. Poświęcone będą zagadnieniom wyceny oraz analizy sprawozdań finansowych, a poprowadzą je najlepsi praktycy w branży.

Dwudniowe zamknięcie etapu regionalnego odbędzie się 10–11 kwietnia 2019 r. w Zurychu (Szwajcaria), natomiast globalny finał zaplanowano na 25 kwietnia 2019 r. w Nowym Jorku (USA). Trzymamy kciuki, by wśród finalistów znaleźli się reprezentanci polskich uczelni.

Więcej szczegółów na stronie: www.researchchallenge.pl.